Sömestir Tatilinde Nereye Gidilir?: Sömestir Tatili İçin Keşif Dolu Rotalar

Sömestir Tatilinde Nereye Gidilir?: Sömestir Tatili İçin Keşif Dolu Rotalar

Sömestir tatilinde nereye gidilir sualine hem eğlenceli hem öğretici tekliflerimiz var. İşte ailece gidebileceğiniz bulgu dolu sömestir rotaları.

Sömestir Tatilinde Nereye Gidilir?: Sömestir Tatili İçin Keşif Dolu Rotalar

Sömestir tatilinde nereye gidilir sualine hala yanıt bulamadıysanız sizin için kültür ve eğlence dolu tekliflerimiz var. Çocuğunuzla beraber bilgi dolu ve öğretici bir kültür turu yaparken bu arada birlikte kayak yaparak eğlenceli saatler yaşayabilirsiniz. Tabiat ile iç içe olacağınız, unutulmaz anılar biriktireceğiniz ve muhteşem manzaralara şahit olacağınız kültür turları ile sömestir tatilinde nereye gidilir sualinize cevap bulacaksınız.

Sömestir Tatilinde Nereye Gidilir?

Eğitim-öğretim döneminin yarı sene tatilinde ailece soluk almaya ve birlikte zaman geçirmeye ihtiyaç duyuyorsunuz. Sömestire az bir vakit kalmışken hala sömestir tatilinde nereye gidilir sualini soruyor ve tasarınızı yapamıyorsanız Jolly ile yola çıkma vakti gelmiş demektir. İster Kapadokya balon turu ile semanda dolaşın, ister bembeyaz karların üstünde kuğu gibi süzülün. Dilediğiniz yerde dilediğiniz gibi eğlencenin ve keşfetmenin zevkini yaşayın.

Bolu Abant Kartepe Turu

Sömestir tatilinde nereye gidilirSömestir tatilinde nereye gidilir sualine ilk yanıtımız Türkiye’nin tabii güzelliklerini keşfedeceğiniz bir rota oluyor. Tecrübeli kılavuzlarımızın eşliğinde çıkacağınız Bolu-Abant-Kartepe turunda hem göl manzaraları eşliğinde huzurlu bir tatil geçireceksiniz hem de tanınmış kişi kayak merkezlerimizden biri olan Kartalkaya‘da kayak yapacaksınız. Tur sırasında Kartalkaya kayak merkezi ve Kartalkaya kayak pistleri ile ilgili sizlere bilgiler sunulacaktır. Kartalkaya’nın hemen peşinden rotayı Gölcük’e çevireceğiz. Bir klasik olan sucuk ekmek keyfini Gölcük’te gerçekleştireceğiz. Burada göl çevreninde bitmesini istemeyeceğiniz yürüyüş yapabilir, her daim bir hatıra olarak gizleyeceğiniz fotoğraflar çekebilir, bölgede bulunan kafelerde dinlenebilirsiniz. Göl manzarası eşliğinde çayınızı, kahvenizi, salebinizi yudumlayabilir ve sevdiklerinize “Gölcük Anısı” armağanlık eşyalar alabilirsiniz. Gölcük kadar güzel olan bir başka natürel yer Sapanca Gölü ve Abant var sırada. Doğanın eşsiz yaratıcılığı ve ortaya çıkan muhteşem manzaraya tanık olacağınız Abant’ta tabiat yürüyüşü yapabilir, unutulmaz resim karelerini yakalayıp çektiğinizde hatıralarınızın en güzellerinden biri olarak kalacağından emin olabilirsiniz.

Kış tatilinin olmazsa olmazı kayak merkezleri ile turumuza devam ediyoruz. Kartepe Kayak Merkezi’nde serbest vakit diliminde dileyen konuklarımız kayak yapabilir veya kızakla kayabilirler. Kartepe’nin hemen peşinden rotamızda yer alan Gölyazı’ya gittikçe muhteşem fotoğraflar da çekebileceğinizi unutmayın.

Kapadokya Turu

Sömestir tatilinde nereye gidilir

Sömestir tatili için ailece bir tatile çıkmaya karar verdiyseniz size teklifimiz Kapadokya olacaktır. Her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turisti ağırlayan Kapadokya bizce en güzel sömestir tatil armağan tekliflerinden biri. Kültür turlarının vazgeçilmezi olan Kapadokya’da gezilecek yerler hem çocuğunuzu hem de sizi mutlu edecek. Doğa mükemmeli Kapadokya’da görülecek yerlerin başında peri bacaları ve yer altı şehirleri geliyor. Bu muhteşem oluşumları gezerken zamanın nasıl geçtiğini unutacaksınız. Göreme, Ürgüp, Uçhisar gibi mükemmeller sizi büyüleyecek. Kapadokya’nın benzersiz atmosferi hem karadan hem de havadan keşfediliyor. Evet, balona binmek ve Kapadokya semalarında gün batımını izlemek hayatınızda bir kere yapmanızı önereceğimiz tecrübelerden biri.

İzmir Alaçatı Turu

Sömestir tatilinde nereye gidilir

Antik Çağın 12 İon şehirlerinden biri ve daha önceki isimiyle Erythrai olan Çeşme‘yi selamlıyoruz. Çeşme’de görülecek yerler listemiz oldukça kalabalık. 1508 yılında II. Beyazıt’ın yaptırmış olduğu muhteşem deniz manzaralı Çeşme Kalesi ile başlıyoruz gezimize. 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan kervansaray ve Çeşme Alanı da görülecekler listemizde bulunuyor. Çeşme’nin ardından sırada güzeller güzeli Alaçatı var sırada. Kendine has birbirinden etkileyici taş mimarisi haneleri, asma bahçeleri, yel değirmenleri ve bol rüzgarı ile ünlü Alaçatı’da keyifli bir mola veriyoruz. Ardından rotayı Yorgo Seferis, Neyzen Tevfik, Necati Cumalı ve Tanju Okan’ın memleketi olan Urla‘ya çeviriyoruz. Burada dünyada tescilli üç tane Karantina Adasından bir tanesinin bulunuyor. Urla’nın hemen peşinden ülkemizin ilk yavaş şehri olma özelliğine sahip Seferihisar’a gidiyoruz. Daracık sokakları ve kendine özgün mimarisi ile bir başka bulgumuz daha oluyor. Sığacık elbette. 1522’de Kanuni Sultan Süleyman’ın buyruğuyla yapılan kalesi, masmavi denizi, yerli üretici pazarını geziyoruz. Taş hanelerin arasında dolaştıktan sonra doğrultu Ege’nin incisi İzmir‘e.

İzmir gezilecek yerler açısından çok sayıda durağa sahip. İzmir gezimize iki cadde arasında erişimi kolaylaştırmak emeliyle yaptırılan Tarihi Asansör ile başlıyoruz. Tarihi Asansöre çıkmak için kullanacağımız sokak İzmirli dünyaca tanınmış kişi şarkıcı Dario Moreno’nun evini de içinde barındıran, tipik İzmir hanelerini göreceğimiz sokak olacak. Konak Saat Kulesi, tarihi çarşılarıyla tanınmış kişi Kemeraltı, tarihi hanları arasındaki en büyüğü ve en görkemlisi olan Kızlarağası Han, Kordon, Karşıyaka’da bulunan Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım Hanesi Müzesi olarak da bilinen Latife Hanım Konağı bulunuyor. Konak ziyaretimiz ile İzmir gezimizi bitirdikten sonra rotamızı Foça’ya çeviriyoruz.

Bursa Uludağ Turu

Sömestir tatilinde nereye gidilirSömestir özel turları arasında yer alan Bursa Uludağ turu ile hem kayak tatili hem de kültürel bulgular yapmak olası oluyor. Uludağ eteklerine heyetmiş 5 kızık köyünden biri olan Cumalıkızık Köyü’ne gidiyoruz. Osmanlı ananelerini ve hane hayatını son zamanlarda de sürdüren bu köy çok sayıda dizi ve sinema filmine de ev sahipliği yapmıştır. Köyde Arnavut taş kaldırımlı sokaklarda dolaşıp bir hayli fotoğraf çekebilirsiniz. Köy kahvesinde keyifli bir mola verip kendiniz için tarhana, erişte, ceviz reçeli gibi köye özgü ürünlerden alabilirsiniz. Edirne alınana kadar Osmanlı devletine başkentlik yapmış ve ilk Osmanlı parasının bastırıldığı Bursa’yı keşfedeceğiniz Bursa Uludağ turunda Tophane Tepesi’ni, Türk Tarihinin en büyük kapalı cemaat camisi konumundaki Ulu Cami’yi, Kapalı Çarşı ve tanınmış Koza Han’ı ziyaret edeceksiniz.

Turumuzun sıradaki rotası Uludağ olacak. Antik dönemdeki ismi Olympos olan 2543 m yükseklikteki Uludağ’da hiç vakit kaybetmeden kayak yapabilirsiniz. Elbette Uludağ’da kayak yapmanız koşul değil. Burada kar topu oynayabilir, kardan adam yapabilir, telesiyej keyfi yapabilir, kar motorları ile adrenalin yaşayabilir ve kızakla kayabilirsiniz.

Sömestir kültür turları ile bu yarı yılda yeni keşiflerin peşine düşmeye var mısınız?

kez görüntülendi. / 30-12-2018 tarihinde eklendi.

Telif © 2009 - 2018 OtelPostasi.com Her hakkı saklıdır.