Balayı Rotamız

Balayı Rotamız

Ruh eşimizi bulduk, düğün hazırlıkları başladı hatta bitmek üzere. Stresli, heyecanlı ve yorucu geçen günlerin sonunda şimdi en eğlenceli kısma geldik.

Balayı Rotamız

Balayı Rotamız Egede Bir Cennet

Ruh eşimizi bulduk, düğün hazırlıkları başladı hatta bitmek üzere. Stresli, heyecanlı ve yorucu geçen günlerin sonunda şimdi en eğlenceli kısma geldik. Hadi bakalım hazırlanın balayına gidiyorsunuz! Sizin için hazırladığımız önerileri okumanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.Nereye gideceğinize karar erdiniz mi?

Karar verilmesi gereken ilk şey nereye gideceğiniz. Dinlenebileceğiniz bir yer mi, eğlencenin tadını doya doya yaşamak isteyeceğiniz bir yer mi yoksa sakin, sessiz, deniz- kum ve güneşin huzurunu bulmak isteyeceğiniz bir tatil mi olsun istersiniz. Siz bunları düşünmeye başlarken biz de önerilerimize başlayalım.


Ege de tatil yapmaya ne dersiniz?

Öncelikle doğru yerde olduğunuzu söylemek istiyorum.

Deniz, kum, güneş, huzur…  Yazarken bile bu güzellikleri hissedebiliyorum ya siz? 


Hadi Fethiye ile başlayalım o zaman…

Balayı tatili için Fethiye harika bir seçim desem abartmış olmam. Ölüdenizden Türkiyenin ilk uzun mesafe yürüyüş yolu Likya Yoluna, Rodos Şövalyelerinin yaşadığı Şövalye Adasından ve Babadağ‘ın eteklerini süsleyen Kelebekler Vadisi; muhteşem koylar, masmavi denizi, yemyeşil ormanları ile doğanın tadını çıkarabileceğiniz bir harikalar diyarı.
1. Kelebekler Vadisi

Kelebekler Vadisi, etrafı 350 metreye ulaşan dik kayalıklarla çevrili, Ölüdenizden 5 km uzaklıkta yer alan cenneti andıran bir doğal güzellik. Adını barındırdığı 80den fazla kelebek türünden alan vadi, çevresindeki dağlar nedeniyle çevreden izole konumda. Vadiye teknelerle ulaşılabiliyor.  

 

2. Faralya Köyü

İngilterenin dünyaca ünlü gazetesi The Timesın, Türkiyede bulunan 6 gizli cennet arasında saydığı Faralya Köyü, Kabak Koyuna yaklaşık 20 dakikalık yürüme mesafesinde yer alıyor. 40 kmlik bir alana yayılan ve deniz kıyısından birkaç yüz metre tepeye kurulan Faralyanın resmi ismi Uzunyurt Köyü.

Doğa ve köy turizmi bakımından Fethiyenin en önemli bölgesi olan Faralya Köyü, eşsiz konumuyla Kelebekler Vadisi ve Ölüdenize hâkim bir lokasyonda bulunuyor. İnsanları hayrete düşüren güzelliğiyle uçsuz bucaksız uzanan deniz manzarası, nefes kesen gün batımı renkleri, zengin bitki örtüsü, dimdik ayakta duran vahşi dağları ile ziyaretçilerine dudak ısırtıyor.

 3. Ölüdeniz

Fethiyeye 17 km uzaklıkta yer alan ve baştan çıkarıcı güzelliğe sahip Ölüdeniz, adı gibi fırtınalı havalarda bile sakin kalan suyu ve güzeller güzeli Belcekız Plajı ile cennetten bir köşe.

Kabak Koyuna oldukça yakın olan Ölüdeniz, turkuaz rengi denizinin berraklığı ve kumsalı ile kıyılara kadar uzanan yemyeşil çam ormanlarının içinde zümrüt gibi parlıyor.

 

4. Antik Likya Yolu

Dünyanın dört bir yanından ziyaretçi ağırlayan Antik Likya Yolu, Fethiyenin kaya mezarlarından başlayarak Demre ve Antalyaya kadar uzanıyor. Patikaların üzerine yerleştirilen yön levhalarını izleyerek Babadağın eteklerinden Faralya Köyüne ulaşıyor. Faralyadan sonra yürüyüş Kabak Koyunun turkuaz sularına doğru devam ediyor.

 kez görüntülendi. / 21-04-2019 tarihinde eklendi.

Telif © 2009 - 2018 OtelPostasi.com Her hakkı saklıdır.